Polska i my

Doceń polskie

Jak zwykle posty są mega rzadkie. W tym roku maturka i te sprawy, więc jest jeszcze gorzej. Żalić się jednak nie będę chociaż mam podręcznik do wosu wykuć na pamięć...

A więc do tematu!

Mieliście kiedyś coś takiego, że idziecie swoim rodzinnym miastem i nagle jest olśnienie? Ależ tu ładnie! Tak, tak, to nie żarty. Sama kiedyś uważałam moje miasto za paskudne, ponure, betonowe, po prostu brzydkie. Od jakiegoś jednak czasu to wszystko się zmieniło. Idę centrum i jest piękna zieleń, domu są starego budownictwa, zachowane jak dawniej. Większość bynajmniej. Później park, jest odnowiony, bardzo dużo zieleni, a idzie się wygodniej. Odnowili ławki, które są żółte i rozweselają to miejsce. Bardzo przyjemny plac zabaw. Wierzby, zakola. Ogólnie dużo zieleni. Są niektóre dalej odnowione budynki, wyremontowane w dalszej części. Na osiedlach jest równie pięknie. A okolice miasta? Bajka! Jest pięknie, rzeka, zieleń, dużo spokoju. Nie ma może miejsc dla młodzieży, ale na pewno każdy tu w końcu znajdzie swój kącik. Wreszcie doceniam swoją małą ojczyznę.

Następnie, byłam w Warszawie. Zawsze miałam to za dosyć brzydkie miasto. Ciągle beton, beton i beton. Wieżowce i beton. Uggh aż ciarki przechodziły, ale teraz jest jakoś inaczej. W pamięci zapadł mi Nowy Świat i Stare Miasto. Całkiem przyjemne miejsca. Nie mówię o ciemniejszych stronach tego miasta, ale ogólnie sprawia dobre wrażenie.

Dużo jest również wspaniałych miejscowości nad morzem i w górach. Wbrew wszystkiemu nie jest ponuro i szaro. Polska to całkiem ładny kraj i warto czasem wybrać się na wycieczki po naszym kraju. Jest wiele ciekawych i przepięknych miejsc, o których nie mamy pojęcia. Czemu zaczęła się moda na zagranicę? Czemu wyjeżdżamy, kiedy nawet nie znamy swojej Ojczyzny? Tu na prawdę się człowiek nie może nudzić. Na dodatek... Bardzo ważny... Polskie jedzenie! To jest to o czym często się marzy będąc dłuższy czas za granicą. Nie ma nic pyszniejszego od naszego narodowej kuchni i tych nieziemskich przypraw!

Polska to piękny kraj. Może nie najlepszy w gospodarce, nie mamy idealnej władzy, ale jako ziemie, jako nasz naród... Na prawdę jest co doceniać. Docen_polskie_logotyp.jpg

* Grafika nie jest moja. Pasuje do mojego tematu. Nie rozprzestrzeniam żadnych akcji promocyjnych. Pasuje do mojego tematu, nie podważam praw autorskich.